Jump to content

Önerilen İletiler

MX Linux 21.1 Linux İşletim Sistemi
MX Linux AntiX ile MEPIS Linux topluluğu arasında bir işbirliği girişimi olarak doğan, Debian “stable” versiyonu üzerine yapılandırılan ve varsayılan masaüstü ortamı olarak Xfce kullanan MX Linux‘un “Wildflower” kod adlı 21.x serisinin yeni güncellemesi 21.2 duyuruldu. Debian 11.4 “Bullseye” ile gelen sistem, 5.18 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılmış bulunuyor. 21 Ekim 2021‘de duyurulan “Wildflower” kod adlı 21.x serisinin yeni bir güncellemesi olan sürüm, “AHS” (Advanced Hardware Support) özelliği ile geliyor. mx-installer’in birkaç düzeltme ve iyileştirme aldığı belirtilirken, fluxbox, tema kombinasyonlarını kaydetmek ve geri yüklemek için yeni bir mxfb-look aracı kullanıldığı ifade ediliyor. mx-cleanup’a çekirdek temizleme aracı eklendiği belirtilirken, mx-boot-options’a da uefi yönetim aracı eklenmiş bulunuyor. Çoğu uygulama çeviri güncellemeleri aldığı ve daha fazlasının geleceği belirtiliyor. Zaten MX-21 kullanıcısı olanların, yeniden yükleme yapmasına gerek gerek olmadığı, güncel tutulan sistemin zaten bu güncellemeleri almış olacağı ifade ediliyor.

indirmelinki.png
Bilgi: DistroWatch sitesinde birinciliğiyle popüler olan linux dağıtımıdır. Debian tabanlı olsun ilk ve son kullanıcı için işleri rahatlatan popüler linux dağıtımıdır.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

KartalSoftware Forum kurallarını okudum ve kabul ettim.