Jump to content

Ubuntu 22.04.5 LTS Final Stable Linux işletim sistemi

Forjest

Önerilen İletiler

1638131161_download.jpg
Ubuntu 22.04.5 LTS Linux işletim sistemi 21 Nisan 2022‘de duyurulan Ubuntu 22.04 LTS “Jammy Jellyfish” sürümünün birinci güncellemesi, Łukasz Zemczak tarafından duyuruldu. Ubuntu 22.04.1 LTS duyuruldu. Ubuntu ekibi, Ubuntu 22.04.1 LTS “Jammy Jellyfish”in duyurulmasından memnun olunduğunu belirtirken, en yeni ve en büyük açık kaynak teknolojilerinin yüksek kaliteli ve kullanımı kolay GNU/Linux dağıtımı altında sunulması için üretilen sistemin, yeni özellikler içerdiğini ifade ediyor. Ubuntu 22.04 serisi için ilk güncellemeyi duyurduğunu ifade eden Canonical, 22.04.1 sürümünün küçük güncellemeler, düzeltmeler ve geliştirilmiş RISC-V desteği içerdiğini açıkladı. Ubuntu ekibinin; masaüstü, sunucu ve bulut ürünleri için Ubuntu 22.04.1 LTS’nin (uzun süreli destek) duyurulmasından memnuniyet duyduğunu ifade ettiği bildirilirken, her zamanki gibi, bu nokta sürümün birçok güncelleme içerdiği belirtiliyor. Ubuntu 22.04.1 ayrıca Allwinner Nezha ve VisionFive StarFive panoları için yeni görüntüler sağlayan yeni RISC-V platform desteği de getiriyor. Elbette ki böylece; Ubuntu’nun diğer versiyonları Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Budgie, Ubuntu Studio, Xubuntu’nun 22.04.1 LTS sürümleri duyurulmuş oldu.

Ubuntu sürümlerine ait olan ISO imajı indirme linkleri alt kısma eklenmiştir. Dilediğinizi indirip kurabilirsiniz. Rufus ile yazdırmanız yeterli gelecektir.
Ubuntu Desktop, Kubuntu, Lubuntu, UbuntuKylin, Ubuntu Mate, Ubuntu Budgie, Ubuntu Studio, Xubuntu XFCE

indirmelinki.png
Ubuntu 22.04.5 LTS Final Stable Linux işletim sistemi

Kaynak: https://ubuntu.com/download
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

KartalSoftware Forum kurallarını okudum ve kabul ettim.