Jump to content

Konu Başlıkları Ve Forum Hakkın da Duyuru !


Falcon

Önerilen İletiler

  • Yönetici

Sayın Üyelerimiz;

Forum içinde en çok yapılan hatalardan biri de yanlış başlıklardır. Hatta, moderatörlerin günlük işlerinden en fazlalarından biri de yanlış başlık uyarılardır. Forum kuralları kısmında da değinilen bu konuyu biraz daha ayrıntılı açıklamak istiyorum. Öncelikle forum düzeni, araştırmalarda pratiklik ve arama sonuçlarının sağlıklı yapılabilmesi için açacağınız konuların başlıklarında şunlara dikkat etmelisiniz:

1-) Öncelikle en genel ifadeyle; Başlıklarınız kısa, öz, açıklayıcı ve konu içeriğini yansıtıcı olmalıdır.

2-) İçinde "lütfen", "lütfen yardım", "acil", "lütfen dikkat", "harika", "muhteşem", "yardım abiler" gibi kelimeler içeren başlıklar kesinlikle açılmamalıdır.

3-) Konunun içeriğinin ne olduğunu belli etmeyen başlıklardan uzak durulmalı, konun içine girmeden bile sadece başlığı okuyarak konuda ne anlatıldığı yada sorunun ne olduğu hakkında fikir sahibi olunabilmelidir.

4-) Çok sık yapılan bir hatada; eğer bir program paylaşımı yapılacaksa başlıkta programın ne işe yaradığı değil, sadece programın adı ve varsa sürüm numarası yazılmalıdır.

5-) Her ne kadar sistem tarafından otomatik değiştirilsede, tamamı büyük harflerden oluşan başlıklar açılmamalıdır. Sistemin değiştiremediği ÖÇŞĞÜİ gibi Türkçe karakterler çirkin görüntüye sebep olmaktadır.

6-) Özetle; başlıkların mümkün mertebe bir fikri yansıtan, Türkçenin anlam bilgisine uygun kısa ama tam bir cümleden oluşmasına çalışılmalıdır.

7-) Başka Sitelerden Kopyalanan Verileri Kopyala Yapıştır Yapmayın Çünkü Forum da Çirkin Görüntüye Sebep Oluyor Ayrıca Kopyala Yapıştır Yapınca Diğer Sitenin Url Bağlantı Adreslerini Kopyalamış Oluyorsunuz. Dolaysıyla Bu da Siteye Zarar Vermek de. Bunun İçin Başka Siteden Kopyalanan Verilerin Öncelikle Bir Not Defterine Kopyalanması Gerek Sonra  Konu Bölümüne Kopyalamalısınız.  Düzenli Bir Şekil de Gözükecektir. 

8-) Düzensiz Konular Direk Silinecektir.

9-) Forum da Türkçe Ve İngilizce Paylaşımlar Yapılmalı Diğer Diller de konulara Cevap Yazılmamalı Aksi Hal de Forumdan Uzaklaştırma Alabilirler. 

10-) Konu Paylaşımı Yaparken  Lütfen  Her İki Tema İçin Gözükür Şekil de Paylaşımlar Yapılmalıdır.

 

*******************************************************************************************************************************************************

Dear Members;

One of the most common mistakes made in the forum is wrong titles. In fact, one of the most common daily chores of moderators is false thread warnings. I would like to explain this issue, which was also mentioned in the forum rules section, in a little more detail. First of all, you should pay attention to the following in the titles of the topics you will open in order to ensure the forum layout, practicality in research and healthy search results:

1-) First of all, in the most general terms; Your titles should be short, concise, descriptive and reflective of the subject content.

2-) Titles containing words such as "please", "please help", "urgent", "please attention", "great", "amazing", "help brothers" should never be opened.

3-) Headlines that do not reveal the content of the subject should be avoided, even without going into the subject, it should be possible to have an idea about what is being said about the subject or what the problem is by just reading the title.

4-) In a very common mistake; If a program is to be shared, only the name of the program and the version number, if any, should be written in the title, not what the program does.

5-) Although it is changed automatically by the system, all capital letters should not be opened. Turkish characters such as ÖÇŞÜİ, which the system cannot change, cause an ugly image.

6-) In summary; The titles should be tried to be composed of a short but complete sentence that reflects an idea as much as possible and is suitable for the semantics of Turkish.

7-) Do Not Copy Paste Data Copied From Other Sites Because It Causes An Ugly Image In The Forum Also When You Copy Paste, You Copy The URL Link Addresses Of The Other Site. Therefore, This Is Also Damage To The Site. For this, the data copied from another site must first be copied to a notebook and then copied to the Subject Section. It will also appear in a regular shape.

8-) Irregular Topics will be deleted directly.

9-) Posts should be made in Turkish and English in the Forum. The topics should not be answered in other languages. Otherwise, they may be suspended from the Forum.

10-) While Sharing the Topic, Please, Both Themes should be shared in a visible way.

 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

KartalSoftware Forum kurallarını okudum ve kabul ettim.